Château De Chausse

Vierailu ja maistelu

1h00
28 arviot 4,9
$17.29

per henkilö

Ilmainen peruutus asti 24 tuntia ennen.
Tämä kokemus on usein tarjolla!  Tarjottu jo yli 87 kertaa! Lahjakortti voimassa 2 vuotta

Tietoa kokemuksesta

1h00

2 - 10 henkilöä

6 maistiaiset
Välitön varaus Vierailu ja maistelu
Ilmainen peruutus asti 24 tuntia ennen.
Saatavilla: French,  Englanti
Toivotamme sinut tervetulleeksi hiljattain remontoituun myyntialueeseemme. Täällä tutustut Château de Chaussen koko historiaan sekä viininvalmistusprosessiin uudessa viinitilallamme.

Kierroksen jälkeen tynnyrihuoneessamme ja tynnyrikellarissa kokoonnumme maistelutilaisuuteen maisteluhuoneessa. Esittelemme sinulle Château de Chaussen ikonisia viinejä kaikissa kolmessa värissä. Voit myös pidentää vierailuasi rentoutumalla terassillamme nauttien lasillisen viiniä ja/tai valikoiman alueellisia tuotteita (tapenadeja, artisokkaa ja marinoituja paprikoita).

Kierros on lapsille ilmainen. Koiria ei sallita tynnyrihuoneessa tai tynnyrikellarissa.

Mitä mukana

6 maistiaiset
Tasting
Opas

Tietoa isännästä

Poikkeuksellisessa luonnonympäristössä Château de Chausse ulottuu yli 15 hehtaarin viiniköynnöksille La Croix Valmerin ja Gassinin kukkuloilla, Saint-Tropezin lahden kauneimpien terroirien sydämessä.
Château de Chausse tarjoaa hienon kokoelman rosé-, valko- ja punaviinejä AOP Côtes de Provencesta: klassisista cuvéeistä, todellisista Provencen heijastuksista arvokkaisiin cuvée-viineihin, jotka ilmentävät huippuosaamisen osaamista.

Hyvä tietää

Peruutus: Kokemuksen täysi hyvitys, jos peruutus tapahtuu enintään 24 tuntia ennen kokemuksen alkua.
Makuja: Alkoholin maistelua ei käytetä alaikäisille lapsille.

Winalist-liiketoiminta Tarvitsetko apua seminaarin, tiimipäivän tai muun tapahtuman varaamisessa?

Matkatoimistomme ottaa sinuun takaisin vaihtoehtojen kanssa.

Winalist-liiketoiminta

Missä kokemus sijaitsee?

Château de Chausse, Rue Frédéric Mistral, La Croix-Valmer, France


Arvosteluja Vierailu ja maistelu
28 arviot
28ihmiset ovat luottaneet Winalistiin kokemuksestaanChâteau De Chausse. Keskimääräinen arvosana 54,9: stä, tarkista heidän palautteensa.
Arvostelut käännetään automaattisesti Google Kääntäjän avulla, ja niissä saattaa olla virheitä.
Dulely Merkitse us
5,0
8 kuukautta sitten

Kokemus oli mahtava ja opin paljon heidän viineistään ja sadonkorjuuprosessistaan. Haluaisin liittyä jäseneksi, koska tiedän, ettei näitä viinejä myydä Yhdysvalloissa.


Anonyymi Merkitse de
5,0
9 kuukautta sitten

Todella upea kierros ja maistelu. Mukava ja ystävällinen opas. Paikka on erittäin moderni, hyvin rakennettu ja vaikuttava. Meillä oli hauskaa, ostimme viiniä ja lähdimme hymy huulillamme.


Joakim Merkitse se
5,0
10 kuukautta sitten


Aline Merkitse nl
5,0
10 kuukautta sitten

Todella mukavaa!


Jan Merkitse be
5,0
11 kuukautta sitten

1 2 ... 5 6

Sinua saattaa kiinnostaa myös nämä postaukset

Liity uutiskirjeeseemme!

Pysy ajan tasalla kuukausittaisten matkailuoppaidemme ja vinkkiemme avulla viini- ja viinimatkoillesi, sekä erikoistarjouksista!

Johtava alusta viinin ja väkevien alkoholijuomien harrastajille sekä maailmanmatkaajille.

2000+ viinitiloja ja tislaamoja huolella valittuna ympäri maailmaa.

Helppo varaus ilman maksuja ja ilmainen peruutus.