Château Tour Baladoz, Grand Cru Classé

Saint-Emilion Grand Cru Classé: Gourmet-kierros

1h30
32 arviot 4,9
$43.58

per henkilö

Ilmainen peruutus asti 2 tuntia ennen.
Tämä kokemus on usein tarjolla!  Tarjottu jo yli 80 kertaa! Lahjakortti voimassa 2 vuotta

Tietoa kokemuksesta

1h30

2 - 10 henkilöä

4 maistiaiset
Ateria
Ilmainen peruutus asti 2 tuntia ennen.
Saatavilla: French,  Englanti,  Espanja
Vieraile 2 Châteaux Saint-Emilion Grands Crus Classessa: perinteisessä Château Tour Baladozissa ja modernissa Château La Croizillessa, jonka jälkeen maistele 3 viiniä. Laajenna kokemusta yhdellä panoraamaterasseistamme (sisä- tai ulkotiloissa) tai viinibaarissamme maistelemalla tapaksia leivonnaisista ja juustosta viinilasillisen kera. Ihanteellinen tilaisuus tutustua ruoka- ja viinipareihin samalla kun nautit upeasta maisemasta.

Mitä mukana

4 maistiaiset
Tasting
Meal
Opas

Tietoa isännästä

Château Tour Baladoz on Saint-Emilion Grand Cru, jonka De Schepper – De Mour -perhe hankki vuonna 1996.

Château Tour Baladozin 5 hehtaarin viinitarhat hyötyvät merkittävästä terroirista ja erinomaisesta sijainnista Saint-Emilionin savi-kalkkikiviylängön etelärinteillä Saint-Laurent des Combesin kunnassa.

De Schepper – De Mour -perhe yhdistää tämän upean terroirin huipputeknologiaan ja perinteiseen tietotaitoon tehdäkseen Tour Baladozista viinin, jolla on vertaansa vailla oleva persoonallisuus Saint-Emilionissa.

Hyvä tietää

Maksu: Ei maksua, ennen kuin isäntä on vahvistanut varauksesi.
Peruutus: Kokemuksen täysi hyvitys, jos peruutus tapahtuu enintään 2 tuntia ennen kokemuksen alkua.
Makuja: Alkoholin maistelua ei käytetä alaikäisille lapsille.

Winalist-liiketoiminta Tarvitsetko apua seminaarin, tiimipäivän tai muun tapahtuman varaamisessa?

Matkatoimistomme ottaa sinuun takaisin vaihtoehtojen kanssa.

Winalist-liiketoiminta

Missä kokemus sijaitsee?

Baladoz, Saint-Laurent-des-Combes, France


Kävijöiden suosikit
4,9 Vierailijoiden valinta: Parhaat arvostelut Tämä isäntä sai erinomaisia arvosteluja! Ehdoton vierailukohde alueella.

Arvosteluja Saint-Emilion Grand Cru Classé: Gourmet-kierros
32 arviot
32ihmiset ovat luottaneet Winalistiin kokemuksestaanChâteau Tour Baladoz, Grand Cru Classé. Keskimääräinen arvosana 54,9: stä, tarkista heidän palautteensa.
Arvostelut käännetään automaattisesti Google Kääntäjän avulla, ja niissä saattaa olla virheitä.
Jorge Merkitse es
5,0
vuosi sitten


Jean-louis Merkitse fr
5,0
2 vuotta sitten

Erittäin mukava vierailu kahdessa linnassa Minulle Croizillen linna, joka on modernia arkkitehtuuria, sopii erittäin hyvin maisemaan erittäin kaunis luomus baladozin tornilinna ja erittäin hyvä, mutta pidän enemmän modernista


Jacqueline Merkitse de
5,0
2 vuotta sitten


Jean Merkitse fr
4,5
2 vuotta sitten

Hieno kokemus


Yann Merkitse fr
5,0
2 vuotta sitten

Upea maku upealla paikalla Erinomainen tervetuloa ja opas

1 2 ... 6 7

Sinua saattaa kiinnostaa myös nämä postaukset

Liity uutiskirjeeseemme!

Pysy ajan tasalla kuukausittaisten matkailuoppaidemme ja vinkkiemme avulla viini- ja viinimatkoillesi, sekä erikoistarjouksista!

Johtava alusta viinin ja väkevien alkoholijuomien harrastajille sekä maailmanmatkaajille.

2000+ viinitiloja ja tislaamoja huolella valittuna ympäri maailmaa.

Helppo varaus ilman maksuja ja ilmainen peruutus.