Cavas Bolet

Vierailu ja luomuviinien ja cavojen maistelu

1h15
5 arviot 4,7
$25.47

per henkilö

Ilmainen peruutus asti 24 tuntia ennen.
Parhaat lahjaideat  Tarjoa tämä elämys! Lahjakortti voimassa 2 vuotta

Tietoa kokemuksesta

1h15

3 - 25 henkilöä

3 maistiaiset
Vierailu ja maistelu
Ilmainen peruutus asti 24 tuntia ennen.
Saatavilla: French,  Englanti,  Espanja
Vierailijat pääsevät opastetulle kierrokselle viinitilalle, kellariin ja vuoden 1619 katalonialaisen maalaistalon sisätiloihin, jossa on esillä Bolet-suvun antiikkisia työkaluja. Lopuksi he pääsevät maistamaan kahta luomuviiniämme ja kahta täysin tilalla pullotettua cavaa.

Mitä mukana

3 maistiaiset
Tasting
Opas

Tietoa isännästä

Caves Boletissa ymmärrämme intohimoa viiniin ja maan arvostuksen kokonaisuutena integroituna ympäristöstä ja sen biologisesta monimuotoisuudesta huolehtimiseen. Siksi aloitimme luomutuotannon vuonna 2003 ja tänä vuonna olemme aloittaneet biodynaamisen viljelyn, matkalla sertifikaatin saamiseen.

Tämä seikka siis heijastuu viiniemme ja cavamme tuotantokiertoon siten, että huolellisen karsinnan jälkeen marras-maaliskuussa varmistamme viiniköynnöksen ja rypäleiden hyvän kasvun huolehtien kaikista prosesseista. kuten esimerkiksi olemalla käyttämättä synteettisiä kemikaaleja.
Lopputuotetta luotaessa otamme myös kaikki elementit huomioon. Siksi rypäleen ulkopuolisten lisättyjen tuotteiden pelkistyslinjaa noudattaen, sen lisäksi, että kaikki valmisteemme ovat luomutuotteita, valmistamme kaksi luonnollista viiniä, joihin ei ole lisätty sulfiitteja: sementti- ja keraamisissa tynnyreissä fermentoitua punaviiniä ja esi-isien tuotantomenetelmällä valmistettua Petnatia. .

Eikä unohdeta myöskään koko tämän prosessin sosiaalista osaa, joka koostuu tuotteemme tarjoamisesta asiakkaille. Uskomme Caves Boletilla, että jotta tuotteitamme kuluttavat ihmiset ovat 100% tietoisia kaikista elementeistä, jotka ovat mahdollistaneet heidän lasissaan olevan viinin tai cavan mahdollisen, yritämme välittää tämän viinimatkailukokemustemme ja -myynnin kautta. suoraan myymäläämme.

Hyvä tietää

Maksu: Ei maksua, ennen kuin isäntä on vahvistanut varauksesi.
Peruutus: Kokemuksen täysi hyvitys, jos peruutus tapahtuu enintään 24 tuntia ennen kokemuksen alkua.
Makuja: Alkoholin maistelua ei käytetä alaikäisille lapsille.

Winalist-liiketoiminta Tarvitsetko apua seminaarin, tiimipäivän tai muun tapahtuman varaamisessa?

Matkatoimistomme ottaa sinuun takaisin vaihtoehtojen kanssa.

Winalist-liiketoiminta

Missä kokemus sijaitsee?

BV-2117, 15, San Marçal, España


Arvosteluja Vierailu ja luomuviinien ja cavojen maistelu
5 arviot
Arvostelut käännetään automaattisesti Google Kääntäjän avulla, ja niissä saattaa olla virheitä.
Ramon Merkitse nl
4,5
28 päivää sitten

Loistava opastus ja prosessin selitys. Suuret kiitokset Mireialle.

Vastaus käyttäjältä Cavas Bolet:

Thank you very much, Ramon :) Mireia


Linda Merkitse nl
4,5
10 kuukautta sitten

Innostunut opas, erittäin informatiivinen kierros, upea maistelu, ilmiömäinen viinilinna ja sukuhistoria


Emma Merkitse de
5,0
vuosi sitten


Derrick Merkitse fr
4,5
vuosi sitten


Sandra Merkitse fr
5,0
2 vuotta sitten

Liity uutiskirjeeseemme!

Pysy ajan tasalla kuukausittaisten matkailuoppaidemme ja vinkkiemme avulla viini- ja viinimatkoillesi, sekä erikoistarjouksista!

Johtava alusta viinin ja väkevien alkoholijuomien harrastajille sekä maailmanmatkaajille.

2000+ viinitiloja ja tislaamoja huolella valittuna ympäri maailmaa.

Helppo varaus ilman maksuja ja ilmainen peruutus.