Alexia Papin French Tour Guide

Burgundi Combertault, Ranska
3 arviot 5,0
Alexia Papin French Tour Guide
Viinitarhakokemus - Aloxe-Corton, sen grands crus - Alexia Papin French Tour Guide - Winalist
Viinitarhakokemus - Aloxe-Corton, sen grands crus - Alexia Papin French Tour Guide - Winalist
Viinitarhakokemus - Aloxe-Corton, sen grands crus - Alexia Papin French Tour Guide - Winalist
Viinitarhakokemus - Aloxe-Corton, sen grands crus - Alexia Papin French Tour Guide - Winalist
Viinitarhakokemus - Aloxe-Corton, sen grands crus - Alexia Papin French Tour Guide - Winalist
Viinikiertue, Meursault, sen arvostetut valkoiset - Alexia Papin French Tour Guide - Winalist
Viinikiertue, Meursault, sen arvostetut valkoiset - Alexia Papin French Tour Guide - Winalist
Viinikiertue, Meursault, sen arvostetut valkoiset - Alexia Papin French Tour Guide - Winalist
Viinikiertue, Meursault, sen arvostetut valkoiset - Alexia Papin French Tour Guide - Winalist
Viinikiertue, Meursault, sen arvostetut valkoiset - Alexia Papin French Tour Guide - Winalist
Viinikiertue, Meursault, sen arvostetut valkoiset - Alexia Papin French Tour Guide - Winalist
Alexia Papin French Tour Guide - Winalist
Varmennettu isäntä Varmennettu isäntä - Winalist

Aikataulu isännän hallinnassa.

Kokemuksia kohteesta 57,21 $

Tietoja isännästäsi

Nimeni on Alexia ja olen WSET 2:n pätevä opas.Olen kouluttautunut viiniin arjessani ympäröivien viininviljelijöiden ja sommeliereiden kanssa. Olen aina halunnut auttaa ihmisiä löytämään kauniin Burgundin alueeni, sen viinit, sen historian, gastronomian... Lyhyesti sanottuna, sen elämän makeutta! Tunnussanani: "Löydä pitäen hauskaa!". Nähdään pian Burgundin poluilla!
Kokemuksia varattavaksi tai tarjottavaksi

Retket

Viinitarhakokemus - Aloxe-Corton, sen grands crus
Viinitarhakokemus - Aloxe-Corton, sen grands crus
Viinitarhakokemus - Aloxe-Corton, sen grands crus
Viinitarhakokemus - Aloxe-Corton, sen grands crus
Viinitarhakokemus - Aloxe-Corton, sen grands crus
Viinitarhakokemus - Aloxe-Corton, sen grands crus
5,0
Lippu - French Lippu - Englanti
Yksityinen vierailu

Viinitarhakokemus - Aloxe-Corton, sen grands crus

Ilmainen peruutus Retket
3h00

5 - 8 henkilöä

Haluatko tutustua viininviljelyalueeseen ja Cortonin kukkuloille? Tämä informatiivinen kävelymatka viinitarhojen läpi on täydellinen sinu...
57,30 $ per henkilö
Viinikiertue, Meursault, sen arvostetut valkoiset
Viinikiertue, Meursault, sen arvostetut valkoiset
Viinikiertue, Meursault, sen arvostetut valkoiset
Viinikiertue, Meursault, sen arvostetut valkoiset
Viinikiertue, Meursault, sen arvostetut valkoiset
Viinikiertue, Meursault, sen arvostetut valkoiset
Uusi
Lippu - French Lippu - Englanti
Yksityinen vierailu

Viinikiertue, Meursault, sen arvostetut valkoiset

Ilmainen peruutus Retket
3h00

5 - 8 henkilöä

Haluatko tutustua Burgundin viinitarhoihin ja symboliseen Meursaultin kylään? Oletko sekä valko- että punaviinien ystävä? Tämä kävelyretk...
57,30 $ per henkilö

Sijainti

24 Route de Bourguignon Cd, Combertault, France

Winalist-liiketoiminta Tarvitsetko apua seminaarin, tiimipäivän tai muun tapahtuman varaamisessa?

Matkatoimistomme ottaa sinuun takaisin vaihtoehtojen kanssa.

Winalist-liiketoiminta

Arvosteluja Alexia Papin French Tour Guide

3 arviot
Arvostelut käännetään automaattisesti Google Kääntäjän avulla, ja niissä saattaa olla virheitä.
Anne Merkitse no
5,0
Viinitarhakokemus - Aloxe-Corton, sen grands crus 2 vuotta sitten


Sylvie Merkitse fr
5,0
Viinitarhakokemus - Aloxe-Corton, sen grands crus 2 vuotta sitten

Mikä ikimuistoinen kokemus! Rakastimme jokaista hetkeä vierailullamme Aloxe-Cortonin viinitarhalla. Todella erityinen perhehetki.


Jean Merkitse fr
5,0
Viinitarhakokemus - Aloxe-Corton, sen grands crus 2 vuotta sitten

Usein Kysytyt Kysymykset

Pitääkö minun tehdä varaus voidakseni vierailla Alexia Papin French Tour Guide?
Jotta varmistat paikkasi ja sinut toivotetaan tervetulleeksi parhaissa olosuhteissa, on suositeltavaa varata ennen sinne menemistä. Voit varata ilmaiseksi jopa 12 tunti(t) asti.
Mikä on Alexia Papin French Tour Guide peruutuskäytäntö?
Voit peruuttaa varauksesi veloituksetta viimeistään 7 päivää ennen kokemuksen alkamista. Jos peruutus tapahtuu tämän määräajan jälkeen, ota rohkeasti yhteyttä meihin, ja tiimimme auttaa mielellään kaikin tavoin.
Tarjoaako Alexia Papin French Tour Guide ryhmäkokemuksia?
Alexia Papin French Tour Guide enimmäisvastaanottokapasiteetti on 8 henkilö(ä).
Mikä on käynnin hinta paikassa Alexia Papin French Tour Guide?
Alexia Papin French Tour Guide kokemusten hinta on 50,00 €.
Missä Alexia Papin French Tour Guide sijaitsee?
Alexia Papin French Tour Guide sijaitsee Combertault Burgundi viinialueella.
Onko mahdollista yksityistää Alexia Papin French Tour Guide vierailua varten?
Alexia Papin French Tour Guide tarjoaa mahdollisuuden kokea joitakin hänen kokemuksiaan yksityisesti. Tämä tarkoittaa, että olet ainoa ryhmä, kun koet tämän elämyksen.

Burgundi: Parhaiten arvioidut isännät

Tutustu kaupunkeihin lähellä Alexia Papin French Tour Guide

Liity uutiskirjeeseemme!

Pysy ajan tasalla kuukausittaisten matkailuoppaidemme ja vinkkiemme avulla viini- ja viinimatkoillesi, sekä erikoistarjouksista!

Johtava alusta viinin ja väkevien alkoholijuomien harrastajille sekä maailmanmatkaajille.

2000+ viinitiloja ja tislaamoja huolella valittuna ympäri maailmaa.

Helppo varaus ilman maksuja ja ilmainen peruutus.