Domaine Du Château Philippe Le Hardi

Burgundi Santenay, Ranska
28 arviot 4,7
Domaine Du Château Philippe Le Hardi
"Kolmen ristin" maistelua - Domaine Du Château Philippe Le Hardi  - Winalist
"Kolmen ristin" maistelua - Domaine Du Château Philippe Le Hardi  - Winalist
"Kolmen ristin" maistelua - Domaine Du Château Philippe Le Hardi  - Winalist
"Kolmen ristin" maistelua - Domaine Du Château Philippe Le Hardi  - Winalist
"Kolmen ristin" maistelua - Domaine Du Château Philippe Le Hardi  - Winalist
"Luonnollisesti rohkea" maistelu - Domaine Du Château Philippe Le Hardi  - Winalist
"Luonnollisesti rohkea" maistelu - Domaine Du Château Philippe Le Hardi  - Winalist
"Luonnollisesti rohkea" maistelu - Domaine Du Château Philippe Le Hardi  - Winalist
"Luonnollisesti rohkea" maistelu - Domaine Du Château Philippe Le Hardi  - Winalist
"Luonnollisesti rohkea" maistelu - Domaine Du Château Philippe Le Hardi  - Winalist
"Luonnollisesti rohkea" maistelu - Domaine Du Château Philippe Le Hardi  - Winalist
Maistelukierros "Santenayn lääninhallituksen sydämessä" - Domaine Du Château Philippe Le Hardi  - Winalist
Maistelukierros "Santenayn lääninhallituksen sydämessä" - Domaine Du Château Philippe Le Hardi  - Winalist
Maistelukierros "Santenayn lääninhallituksen sydämessä" - Domaine Du Château Philippe Le Hardi  - Winalist
Maistelukierros "Santenayn lääninhallituksen sydämessä" - Domaine Du Château Philippe Le Hardi  - Winalist
Maistelukierros "Santenayn lääninhallituksen sydämessä" - Domaine Du Château Philippe Le Hardi  - Winalist
Maistelukierros "Santenayn lääninhallituksen sydämessä" - Domaine Du Château Philippe Le Hardi  - Winalist
Maistelukierros "Santenayn lääninhallituksen sydämessä" - Domaine Du Château Philippe Le Hardi  - Winalist
Maistelukierros "Santenayn lääninhallituksen sydämessä" - Domaine Du Château Philippe Le Hardi  - Winalist
Maistelukierros "Santenayn lääninhallituksen sydämessä" - Domaine Du Château Philippe Le Hardi  - Winalist
"Des Ducs" maistelua - Domaine Du Château Philippe Le Hardi  - Winalist
"Des Ducs" maistelua - Domaine Du Château Philippe Le Hardi  - Winalist
"Des Ducs" maistelua - Domaine Du Château Philippe Le Hardi  - Winalist
"Des Ducs" maistelua - Domaine Du Château Philippe Le Hardi  - Winalist
Hospices de Beaune - Viininmaistelu - Domaine Du Château Philippe Le Hardi  - Winalist
Hospices de Beaune - Viininmaistelu - Domaine Du Château Philippe Le Hardi  - Winalist
Hospices de Beaune - Viininmaistelu - Domaine Du Château Philippe Le Hardi  - Winalist
Hospices de Beaune - Viininmaistelu - Domaine Du Château Philippe Le Hardi  - Winalist
"Fons Boni & Sani" -maistelukierros - Domaine Du Château Philippe Le Hardi  - Winalist
"Fons Boni & Sani" -maistelukierros - Domaine Du Château Philippe Le Hardi  - Winalist
"Fons Boni & Sani" -maistelukierros - Domaine Du Château Philippe Le Hardi  - Winalist
"Fons Boni & Sani" -maistelukierros - Domaine Du Château Philippe Le Hardi  - Winalist
"Fons Boni & Sani" -maistelukierros - Domaine Du Château Philippe Le Hardi  - Winalist
Hospices de Beaune - Vierailu & Maistelu - Domaine Du Château Philippe Le Hardi  - Winalist
Hospices de Beaune - Vierailu & Maistelu - Domaine Du Château Philippe Le Hardi  - Winalist
Hospices de Beaune - Vierailu & Maistelu - Domaine Du Château Philippe Le Hardi  - Winalist
Hospices de Beaune - Vierailu & Maistelu - Domaine Du Château Philippe Le Hardi  - Winalist
Hospices de Beaune - Vierailu & Maistelu - Domaine Du Château Philippe Le Hardi  - Winalist
Hospices de Beaune - Vierailu & Maistelu - Domaine Du Château Philippe Le Hardi  - Winalist
Hospices de Beaune - Vierailu & Maistelu - Domaine Du Château Philippe Le Hardi  - Winalist
Hospices de Beaune - Vierailu & Maistelu - Domaine Du Château Philippe Le Hardi  - Winalist
Domaine Du Château Philippe Le Hardi  - Winalist
Varmennettu isäntä Varmennettu isäntä - Winalist

Aikataulu isännän hallinnassa.

Kokemuksia kohteesta 12,53 $

Viinitilasta

Santenayn kylässä, Burgundin kuuluisimpien herttuoiden omaisuudessa, Château todistaa Burgundin viinien historiasta vuonna 1395 annetulla määräyksellään, joka johti loistavien yksilajikeviinien syntymiseen.
98 hehtaarin tila tarjoaa laajan valikoiman terroireja kolmella rinteellä: Côte de Nuits, Côte de Beaune ja Côte Chalonnaise.
Viiniköynnöksestä viiniin elämän kunnioittaminen sen kaikissa muodoissa on myös välttämätöntä, jotta voimme vastata aikamme suuriin haasteisiin. Innovaatiot ja perinteet ovat aina yhdistyneet parhaaksi, tämä on mottomme "Fons Boni & Sani" tarkoitus: "Tästä lähtee hyvän ja hyvyyden lähde".
Kokemuksia varattavaksi tai tarjottavaksi

Viininmaistelu

"Kolmen ristin" maistelua
"Kolmen ristin" maistelua
"Kolmen ristin" maistelua
"Kolmen ristin" maistelua
"Kolmen ristin" maistelua
"Kolmen ristin" maistelua
5,0
Lippu - French Lippu - Englanti

"Kolmen ristin" maistelua

Ilmainen peruutus Viininmaistelu
30 min

2 - 10 henkilöä

3 maistiaiset
Kolmen kartanon esittelyviinin maistelua, mukaan lukien 1 valkoinen ja 2 punaista, jotka on valmistettu Burgundialle ominaisista rypälela...
Varaa ja maksa saapuessasi. Ei tarvitse luottokorttia.
12,60 $ per henkilö
"Luonnollisesti rohkea" maistelu
"Luonnollisesti rohkea" maistelu
"Luonnollisesti rohkea" maistelu
"Luonnollisesti rohkea" maistelu
"Luonnollisesti rohkea" maistelu
"Luonnollisesti rohkea" maistelu
4,5
Lippu - French Lippu - Englanti

"Luonnollisesti rohkea" maistelu

Ilmainen peruutus Viininmaistelu
40 min

2 - 15 henkilöä

5 maistiaiset
Maistaa 5 symbolista viiniä kartanosta, mukaan lukien 2 valkoista ja 3 punaista, mukaan lukien vähintään 1 Premier Cru, suurilta Burgundi...
Varaa ja maksa saapuessasi. Ei tarvitse luottokorttia.
18,30 $ per henkilö
"Des Ducs" maistelua
"Des Ducs" maistelua
"Des Ducs" maistelua
"Des Ducs" maistelua
"Des Ducs" maistelua
4,8
Lippu - French Lippu - Englanti

"Des Ducs" maistelua

Ilmainen peruutus Viininmaistelu
50 min

2 - 15 henkilöä

6 maistiaiset
Kuuden viinin (3 valkoista ja 3 punaista) maistelua, mukaan lukien kaksi 1er Crua ja Grand Cru Burgundin mahtaviin terroireihin tutustumi...
Varaa ja maksa saapuessasi. Ei tarvitse luottokorttia.
41,10 $ per henkilö
Hospices de Beaune - Viininmaistelu
Hospices de Beaune - Viininmaistelu
Hospices de Beaune - Viininmaistelu
Hospices de Beaune - Viininmaistelu
Hospices de Beaune - Viininmaistelu
Uusi
Lippu - French Lippu - Englanti

Hospices de Beaune - Viininmaistelu

Ilmainen peruutus Viininmaistelu

1 - 20 henkilöä

7 maistiaiset
Erikoismaistelu Hospices de Beaunen viinihuutokaupan kunniaksi. 3 valkoviiniä ja 4 punaviiniä, joista kaksi on Hospices-cuvée-viinejä. ...
Varaa ja maksa saapuessasi. Ei tarvitse luottokorttia.
41,10 $ per henkilö

Vierailu ja maistelu

Maistelukierros "Santenayn lääninhallituksen sydämessä"
Maistelukierros "Santenayn lääninhallituksen sydämessä"
Maistelukierros "Santenayn lääninhallituksen sydämessä"
Maistelukierros "Santenayn lääninhallituksen sydämessä"
Maistelukierros "Santenayn lääninhallituksen sydämessä"
Maistelukierros "Santenayn lääninhallituksen sydämessä"
4,8
Lippu - French Lippu - Englanti

Maistelukierros "Santenayn lääninhallituksen sydämessä"

Ilmainen peruutus Vierailu ja maistelu
1h30

1 - 15 henkilöä

5 maistiaiset
Kiertue kommentoi tämän suuren Burgundin kartanon tuhat vuotta vanhaa historiaa, jonka Burgundin herttua Filip Rohkea omisti 1300-luvulla...
Varaa ja maksa saapuessasi. Ei tarvitse luottokorttia.
34,20 $ per henkilö
"Fons Boni & Sani" -maistelukierros
"Fons Boni & Sani" -maistelukierros
"Fons Boni & Sani" -maistelukierros
"Fons Boni & Sani" -maistelukierros
"Fons Boni & Sani" -maistelukierros
"Fons Boni & Sani" -maistelukierros
4,6
Lippu - French Lippu - Englanti

"Fons Boni & Sani" -maistelukierros

Ilmainen peruutus Vierailu ja maistelu
1h48

1 - 15 henkilöä

6 maistiaiset
Vierailu alkaa Châteaun ja sen viinitilan tuhatvuotisella historialla, jatkuu vierailulla kellareihin, joissa viininvalmistus tapahtuu ka...
Varaa ja maksa saapuessasi. Ei tarvitse luottokorttia.
62,70 $ per henkilö
Hospices de Beaune - Vierailu & Maistelu
Hospices de Beaune - Vierailu & Maistelu
Hospices de Beaune - Vierailu & Maistelu
Hospices de Beaune - Vierailu & Maistelu
Hospices de Beaune - Vierailu & Maistelu
Hospices de Beaune - Vierailu & Maistelu
Uusi
Lippu - French Lippu - Englanti

Hospices de Beaune - Vierailu & Maistelu

Ilmainen peruutus Vierailu ja maistelu

1 - 20 henkilöä

7 maistiaiset
Historiallinen kierros linnassa, viinikellarissa ja kellareissa. 7 viinin maistelu, mukaan lukien Hospices de Beaune -cuvée. Valkov...
Varaa ja maksa saapuessasi. Ei tarvitse luottokorttia.
62,70 $ per henkilö

Sijainti

1 Rue du Château, 21590 Santenay, France

Palvelut ja saavutettavuus
Free parking
Panoramic view
Bicycle parking
Winalist-liiketoiminta Tarvitsetko apua seminaarin, tiimipäivän tai muun tapahtuman varaamisessa?

Matkatoimistomme ottaa sinuun takaisin vaihtoehtojen kanssa.

Winalist-liiketoiminta

Viinitilan viinit

Viinin hinnat: 26,20 $ - 239,24 $ / pullo

Saint-Aubin "En Vesveau"
valkoviini
2022
Saint-Aubin "En Vesveau"
36,00 € sis. verot
Bourgogne Hautes-Côtes de Beaune "Les Foires" 2022
valkoviini
2022
Bourgogne Hautes-Côtes de Beaune "Les Foires" 2022
23,00 € sis. verot
Santenay 1er Cru "Beaurepaire" 2022
valkoviini
2022
Santenay 1er Cru "Beaurepaire" 2022
52,00 € sis. verot
Mercurey "Les Bois de Lalier" 2020
valkoviini
2020
Mercurey "Les Bois de Lalier" 2020
25,00 € sis. verot
Mercurey 1er Cru "Les Puillets" 2022
valkoviini
2022
Mercurey 1er Cru "Les Puillets" 2022
33,00 € sis. verot
Puligny-Montrachet 1er Cru "La Garenne" 2021
valkoviini
2021
Puligny-Montrachet 1er Cru "La Garenne" 2021
130,00 € sis. verot
Corton-Charlemagne Grand Cru
valkoviini
2020
Corton-Charlemagne Grand Cru
210,00 € sis. verot
Bourgogne Hautes-Côtes de Beaune "Le Champ Lambert" 2022
punaviini
2022
Bourgogne Hautes-Côtes de Beaune "Le Champ Lambert" 2022
24,00 € sis. verot
Mercurey "Les Doués"
punaviini
2021
Mercurey "Les Doués"
27,00 € sis. verot
Mercurey 1er Cru "Les Champs Martin"
punaviini
2021
Mercurey 1er Cru "Les Champs Martin"
34,00 € sis. verot
Santenay "Les Hâtes"
punaviini
2021
Santenay "Les Hâtes"
32,00 € sis. verot
Santenay 1er Cru "Clos de Tavannes"
punaviini
2020
Santenay 1er Cru "Clos de Tavannes"
53,00 € sis. verot
Aloxe-Corton "Les Brunettes et Planchots"
punaviini
2022
Aloxe-Corton "Les Brunettes et Planchots"
44,00 € sis. verot
Beaune 1er Cru "Clos du Roi" 2021
punaviini
2021
Beaune 1er Cru "Clos du Roi" 2021
48,00 € sis. verot
Gevrey-Chambertin "Champerrier du Dessus"
punaviini
2020
Gevrey-Chambertin "Champerrier du Dessus"
70,00 € sis. verot
Chambolle-Musigny "Les Condemennes"
punaviini
2020
Chambolle-Musigny "Les Condemennes"
80,00 € sis. verot
Gevrey-Chambertin 1er Cru "Petite Chapelle"
punaviini
2019
Gevrey-Chambertin 1er Cru "Petite Chapelle"
110,00 € sis. verot
Chambolle-Musigny 1er Cru "Les Baudes"
punaviini
2020
Chambolle-Musigny 1er Cru "Les Baudes"
120,00 € sis. verot
Clos de Vougeot Grand Cru
punaviini
2019
Clos de Vougeot Grand Cru
180,00 € sis. verot

Arvosteluja Domaine Du Château Philippe Le Hardi

28 arviot
28ihmiset ovat luottaneet Winalistiin kokemuksestaanDomaine Du Château Philippe Le Hardi . Keskimääräinen arvosana 54,7: stä, tarkista heidän palautteensa.
Arvostelut käännetään automaattisesti Google Kääntäjän avulla, ja niissä saattaa olla virheitä.
Eliana Merkitse it
4,5
"Fons Boni & Sani" -maistelukierros 1 kuukausi sitten


Margaux Merkitse fr
5,0
Maistelukierros "Santenayn lääninhallituksen sydämessä" 2 kuukautta sitten


Liam Merkitse fr
5,0
"Des Ducs" maistelua 7 kuukautta sitten


Isabel Merkitse fr
5,0
"Des Ducs" maistelua 8 kuukautta sitten


Amelia Merkitse us
4,0
"Luonnollisesti rohkea" maistelu 8 kuukautta sitten

1 2 ... 5 6

Usein Kysytyt Kysymykset

Pitääkö minun tehdä varaus voidakseni vierailla Domaine Du Château Philippe Le Hardi ?
Jotta varmistat paikkasi ja sinut toivotetaan tervetulleeksi parhaissa olosuhteissa, on suositeltavaa varata ennen sinne menemistä. Voit varata ilmaiseksi jopa 3 tunti(t) asti.
Mikä on Domaine Du Château Philippe Le Hardi peruutuskäytäntö?
Voit peruuttaa varauksesi veloituksetta viimeistään 24 tuntia ennen kokemuksen alkamista. Jos peruutus tapahtuu tämän määräajan jälkeen, ota rohkeasti yhteyttä meihin, ja tiimimme auttaa mielellään kaikin tavoin.
Tarjoaako Domaine Du Château Philippe Le Hardi ryhmäkokemuksia?
Domaine Du Château Philippe Le Hardi enimmäisvastaanottokapasiteetti on 20 henkilö(ä).
Mikä on käynnin hinta paikassa Domaine Du Château Philippe Le Hardi ?
Hintahaarukka Domaine Du Château Philippe Le Hardi kokemuksille vaihtelee 11,00 € ja 55,00 € välillä.
Missä Domaine Du Château Philippe Le Hardi sijaitsee?
Domaine Du Château Philippe Le Hardi sijaitsee Santenay Burgundi viinialueella.

Burgundi: Parhaiten arvioidut isännät

Tutustu kaupunkeihin lähellä Domaine Du Château Philippe Le Hardi

Liity uutiskirjeeseemme!

Pysy ajan tasalla kuukausittaisten matkailuoppaidemme ja vinkkiemme avulla viini- ja viinimatkoillesi, sekä erikoistarjouksista!

Johtava alusta viinin ja väkevien alkoholijuomien harrastajille sekä maailmanmatkaajille.

2000+ viinitiloja ja tislaamoja huolella valittuna ympäri maailmaa.

Helppo varaus ilman maksuja ja ilmainen peruutus.